Македонија

Ова девојче со прекрасна изведба на „Ој Јано, Јано“ на фестивал во Словенија ќе ве освои со нејзиниот глас

Денес на повеќе локации низ Словенија се одржа фестивалот „Praznik Glasbe“.

1 1

По тој повод едно наше македонско девојче ја отпеа песната „Ој Јано, Јано“. Нејзината изведба и нејзиниот глас веднаш ќе ве освојат!

Инаку, таа е дел од најстарото македонско културно друштво во Љубљана под раководство на директорот Вања Вардјан и пее за хорот „Билјана“ кој е моментално под диригентска палка на Јелена Соро.

Уживајте!

"O Jano, Jano, ubava Jano " po povod Praznik glasbe vo Ljubljana 🌿🍒

Gepostet von Мкд Македонија Љубљана am Freitag, 21. Juni 2019
Прочитајте и...  Девојче (6) падна од 26 кат од зграда во Кина, стана и си замина, еве како се спаси
Click to comment

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Најпопуларно


To Top