in

Ова е најреткиот хороскопски знак, родените во овој период се навистина посебни

Најчестиот хороскопски знак е Девица, но дали знаете кој е најредок?

Според New York Times, најмалку луѓе се раѓаат на католичките Бадник и Божиќ (24 и 25 декември) или на Нова Година, и родените во овој период спаѓаат под знакот на Јарец, па Јарецот е најреткиот хороскопски знак.

Припадниците на овој хороскопски знак се одлични пријатели. Јарците лесно се препознаваат – иако понекогаш можат да се однесуваат супериорно, тоа е само нивниот одбранбен механизам. Всушност, припадниците на овој знак се преслатки суштества.

Бидејќи Јарците имаат ладен израз на лицето и челичен изглед, ова им помага во кариерата и тие често напредуваат многу брзо во својата деловна активност. Тие знаат како самоуверено да ги пренесат своите очекувања и желби, но во исто време се доста практични и искрени луѓе.

Бидејќи Јарецот е главниот знак на зодијакот, Јарците се родени да бидат водачи, помагачи и придвижувачи. Нивниот елемент е земјата, што значи дека со двете нозе стојат цврсто на земја, што им помага на другите луѓе да се чувствуваат безбедно во нивно присуство.

Прочитајте и...  5 мај-Ден на македонската азбука и на македонскиот јазик

Иако на почетокот можеби не изгледаат така, Јарците се едни од најверните пријатели. Тие јасно кажуваат што сакаат и очекуваат од другите. Ќе ве известат ако не се расположени за дружење (веројатно се истоштени од прекумерна работа), но ќе инсистираат да ви помогнат и да бидат тука за вас кога ќе ви треба.

Јарците се исто така сигурни партнери. Иако имаат репутација на дистанцирани, штом започнете врска со Јарец, тие не одат никаде. Нивната природа оди добро со воздушните знаци како Близнаци, Вага и Водолија. Сè додека можете интелектуално да ги следите, ваши се бескомпромисно.

Што мислите?

2 Поени
Upvote Downvote