Ова е најважната работа за секој маж со која секоја жена ќе биде задоволна

Предиграта е многу важен дел од сексуалниот однос затоа што носи загарантирано достигнување на врвот, но има нешто друго кое исто така е важно.

loving couple in bed dmitriy kotin

Како што мажите сакаат да постигнуваат оргазам во сексот истото тоа важи и за жените.

Многу е важно секој маж да знае и да може да го контролира или пак да го одложува постигнувањето на оргазам доколку на неговата партнерка ѝ е потребно повеќе време да го доживее врвот.

Можноста и волјата на мажот да се воздржи од оргазам ја покажува неговата несебичност и желба да ја задоволи својата партнерка.

Некои мажи многу брзо доживуваат оргазам, потоа ќе се свртат на другата страна, задоволни и безгрижни додека нивната партнерка останува незадоволена.

Техниката на одложување на оргазам е многу едноставна. Кога мажот ќе почувствува дека е блиску да го достигне тоа треба да застане на кратко и потоа да продолжи. Сексот би требало да биде задоволство за двајцата партнери и затоа е многу важно и двете страни да бидат задоволени.

Прочитајте и...  Овие зборови се посилни од „те сакам“, кажете ги на своите сакани

За што поефективно да се достигне оргазам никогаш немојте да ја прескокнувате предиграта која е многу важен дел од сексуалниот чин, подеднакво важна и за мажите и за жените.

Преземањето на содржините (слики и текст) е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината која се презема.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде