in

Ова се најголемите материјалисти според хороскопот

Овен

Овновите ги изедначуваат поклоните со љубовта. Ако не сте доволно брзи со дарување, ќе пронајдат некој начин да “ви изнудат пари” така што ќе морате нештоо да им купите. Се сложуваат со идеата дека љубовта и романтиката не доаѓаат бесплатно, туку сметаат дека постои разменување на дарови во таа комбинација.

Стрелец

Една од причините што стрелците сакаат подароци е тоа што тие го поминуваат половина од животот губејќи пари и навлегуваат во ситуации каде што не можат да си дозволат ништо. Значи, подарокот е како радикален третман, за да се види кој за кого се грижи. Тие целиот свој живот живеат во своја глава, па кога некој ќе го пробие тој ѕид, тие се изненадени и мислат дека тоа е љубов. Но, стрелците не би ја препознале љубовта доколку таа не ја треснат од глава, но тие знаат што се донации, подароци и можности.

Бик

Ако сакате да го тргнете бикот од нозе, дајте му нешто. Всушност, ако сакате тие да бидат среќни, и луди за вас, фрлете им еден тон подароци и тие ќе се одушеват.. Никој не е среќен за подароците како што се биковите и тие ќе бидат првите што ќе направат список на основни подароци за да ги купите. Без разлика дали се работи за билети за концерт или најновиот модел на патики, ако ги стимулира нивните сетила, сте направиле добра работа.

Прочитајте и...  Секс хороскоп: Овенот сака утрински секс, Водолиите групни дружби

Риби

Иако рибите секогаш даваат подароци и љубов, нема да им пречи кога некој ќе ги им возврати. Ако му дадете на овој хороскопски знак еден подарок, за возврат ќе добиете три. Иако не им пречи да живеат сами во безбедноста на љубовта, тие позитивно ќе „полудат“ кога ќе добијат подароци, особено и некои поскапоцени, што ги тера да видат дека другата страна навистина издвоила средства за нив. За љубителите на богатството и стилот, со сигурност може да се каже дека најдобриот подарок на рибите е да се возат низ соседството во нов автомобил додека се држат за рака, пишува Нови Лист.

Близнаци

Овој хороскопски знак претпочита подароци отколку внимание. Сакаат работи, сакаат да играат, сакаат да се впуштат во хоби или некои интереси. Ако сте во врска со близнак, веројатно веќе знаете дека тие не припаѓаат на групата луѓе кои се премногу внимателни кон својот партнер.

Се разбира, тие се способни да сакаат, но вид на љубовта ги одушевува онаа што доаѓа со привилегии. Вниманието не е доволно – тие сакаат работи. Близнаците се прилично површни, материјални и самите себе си во центарот на вниманието. Ако сакате да ги освоите нивните срца, направете го тоа подароци. Скапи подароци.

Прочитајте и...  Брачен хороскоп: Кои се предности и недостатоци на бракот со секој знак?

Вага

Овој хороскопски знак е во срцето на примање подароци, но ретко и во давањето. Ќе ве примами со ветувањата за живеење заедно, на љубовта која трае вечно и сè друго што сакате. Тие ќе ви кажат дека ќе обезбедат сè за вас, но сè е со цел само да престанете да ги тормозите.

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote