in

Ова секојдневно парче облека со сигурност ќе го подобри вашиот сексуален живот

Истражувањето покажало дека жените кои што го носат ова на себе во текот на сексуалниот однос имаат 80 отсто поголема шанса да доживеат оргазам.

Дали знаевте дека и облеката во која што водите љубов има влијание на квалитетот на сексуалниот однос? А, притоа не зборуваме за секс во долна облека.

Едно британко истражување, направено преку техника на скенирање на мозокот, докажало дека жените имаат 80 отсто поголема шанса да доживеат оргазам кога за време на сексуалниот однос носат чорапи, додека пак таа шанса се намалува за 50 отсто, ако не носат чорапи.

Тоа е така затоа што чорапите го подобруваат протокот на крв, дополнително го опуштаат телото и така помагаат при постигнување оргазам.

Секако, за тоа истовремено да биде секси, облечете чисти и миризливи чорапи, од пофин материјал со некоја пристојна уметничка чипка, за и својот партнер дополнително да го возбудите.

Прочитајте и...  Ова е најважната работа за секој маж со која секоја жена ќе биде задоволна

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote