Видео

Оваа куќа е напуштена пред 30 години – кога ја отворил вратата, тој не може да поверува што гледа (ВИДЕО)

58f9f3ba fd80 4c18 b7fc 35420a0a0a64 kuca u ontariju 718x446 116490

Во канадската провинција Онтарио фотограф дошол во куќа која е напуштена со години, за да фотографира нешто што ќе има траги од семеен живот од минатото. 

Во оваа куќа никој нема живеано околу 30 години, а од надвор изгледа повеќе на објект кој се руши, отколку трезор кое чува богатство. 

Но, кога отворил врата, тој не можел да верува што гледа – магично одеднаш преминал на друг свет, свет на минатото, свет кој повеќе не постои. 

Ова било необично искуство, едно автентично патување во минатото. 

Целиот мебел и работите биле недопрени, а внатрешноста изгледала како некој да станал од маса и заминал на кратка прошетка. 

Прочитајте и...  Урнебесно видео: Крадци на накит не можат да излезат од ограбената продавница
Click to comment

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Најпопуларно


To Top