Занимливости

Оваа Тајланѓанка ја прикажува скриената страна на изгледот на Инстаграм наспрема реалниот изглед

Виена, позната на инстаграм како Viennadoll е тајландска манекенка која не се плаши да ја покаже својата „грда“ страна пред своите фанови. Таа создава смешни „Instagram Vs.Pеалноста колажи‚‚ , кои откриваат дека нејзиниот изглед не е секогаш совршен како што изгледа на социјалните медиуми.

Во прилог следуваат неколку фотографии кои Виена ги ставила на инстаграм за да им покаже на своите фанови дека инстаграм и реалноста се две многу различни работи.

Прочитајте и...  26 смешни фотографии од животни кои не сакаат да одат на ветеринар

Најпопуларно


To Top