in

Овие 10 фотографии од слончиња се најубавото нешто што ќе го видите денес

Слоновите се општо познати по нивната големина и неверојатно пријателска природа. Тие можат да ја изразат својата тага, гнев, љубов, сочувство и секое друго чувство на одреден начин.

Тие се прилично интелигентни и дури имаат брзо чувство за перцепција. Познати се по нивната лојалност и тимски дух што им помага да соработуваат едни со други.
Зборувајќи за слонови, не може да се заборави на бебињата слонови кои се послатки од сѐ.
Уживајте во фотографиите!

Прочитајте и...  Ова преслатко видео од кучка која не јаде за да има доволно за нејзиното куче ќе го стопи срцето на секоја мајка (ВИДЕО)

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote