Случувања

Овие херои на четири нозе спасуваат луѓе во Албанија

Нивните имиња се Танда, Гизмо, Ина,Дарма и Фархана. Доаѓаат од Хрватска и тренирани се да бидат кучиња – трагачи уште додека биле бебиња.

Image may contain: dog, sky and outdoor

„Одиме на пат за Албанија – да го направиме она за што вежбавме со години и се надеваме дека никогаш повторно нема да се случи“, објави хрватското здружение за обука на кучиња – трагачи (ХУОПП) на нивната Facebook страна.

Image may contain: one or more people and outdoor
Image may contain: 2 people, people standing and outdoor
Прочитајте и...  Озил и неговата вереница ќе платат операции за 1000 деца од целиот свет
Click to comment

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Најпопуларно


To Top