in

Овие преслатки илустрации ќе ве убедат да вдомите куче доколку се двоумите

Јаојао Ма Ван Ас, е уметнички директор, сликарка и илустраторка која создава убави и меланхолични илустрации кои ќе ве научат да ги цените малите работи во животот. Уметничката работела со многу големи имиња од индустријата како на пример Дизни, Warner Bros..

Прелистувајќи ги илустрациите на Јаојао, брзо ќе забележите дека на сите од нив има едно мало слатко куче. Уметничката вели дека тоа е базирано на нејзиното куче, Паркер, и дека гледајќи ја нивната прекрасна врска можеби ќе ве убеди и вие да вдомите едно.

Подолу можете да видите дел од илустрациите.

Прочитајте и...  Најстариот златен ретривер во светот полни 20 години!

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote