in

Овој уметник ги користи своите вештини за везење за да ги претвори сувите лисја во уметнички дела

Сузана Бауер е германска уметник која комбинира природни предмети како лисја, камења и парчиња дрво за да создаде високо детални минијатурни скулптури.

Погледнете ја магијата која ја создава Сузана Бауер во галеријата што следи:

Прочитајте и...  Јапонски уметник прави реалистични цртежи кои изгледаат како фотографии

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote