in

Озил и неговата вереница ќе платат операции за 1000 деца од целиот свет

Тоа може и да е нивниот голем ден, но Месут Озил и неговата идна сопруга Амине Ѓулше, ја одбележаа својата свадба со многу мил гест.

645x450 ozil fiance gulse direct fans to charity for wedding gifts donate to turkish red crescent 1559905280438

Двојката одлучи да им помогне на многу деца од целиот свет. Фудбалерот на Арсенал и неговата вереница ќе платат операции за 1.000 деца.

Месут Озил и Амине ги предупредиле гостите за својот посебен ден да се откажат од традиционалните подароци и молат тие да ги дадат парите за добротворни цели, за деца од различни земји.

Во 2014 година полудефанзивецот на Арсенал ја подари својата премија од Светското првенство во износ од 240 илјади фунти за да плати операција на 23 бразилски деца.

Прочитајте и...  Научете да ги разберете детските цртежи: Важно е каде е Сонцето и која боја е доминантна

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote