Македонија

Паднал ѕид од објект во изградба: Три деца од 13, 10 и 8 години повредени во Скопје

Вчера во 17,41 часот во СВР Скопје било пријавено дека на улица “Ѓуро Ѓоновиќ“ три деца на возраст од 13,10 и осум години биле повредени по пад на ѕид, од објект во изградба.

brza pomos

Тие биле пренесени во Градската општа болница “Св.Наум Охридски“ за укажување на лекарска помош и од страна на лекар констатирани им биле телесни повреди.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Скопје.

Прочитајте и...  ПОЧИНАТО ЛИЦЕ НАЈДЕНО ВО БИТОЛА - Било во самоизолација 13 дена

Најпопуларно

To Top