Најнови видеа

Титаник исчезнува, еден дел целосно го нема: Шокантни снимки на новата експедиција (ФОТО+ВИДЕО)

Истражувачите по 15 години повторно нурнаа до остатоците на Титаник, 107 години по неговото потонување.

(ВИДЕО) Несекојдневна глетка: Метеорит го осветли небото над Сардинија

Метеорит што помина низ земјината атмосфера создаде голема огнена топка, која го осветли небото над Сардинија во Италија. Настанот...

(ВИДЕО) Најслатките солзи и урнебесни реакции: Дечиња дознаваат дека ќе добијат брат или сестра, но тоа воопшто не им се допаѓа

„Мама е бремена“, „Ќе добиеш братче“, „Ќе ти родам сестричка“. Да, сите овие информации се прекрасни вести. Но, тие...

Последни објави

Баба Јока се мажела 17 пати : “Првиот маж ме сакаше, ама неговите му збореа дека сум грда, па си отидов”

Во скромна куќа во Машиќка кај Градишка живее Јока Кутлача (72), стара дама со авантуристички дух, која сите ја познаваат по...

Србин си го убил 24-годишниот брат и во количка го возел низ градот

Безбедносните камери во Шабац го снимиле 20-годишниот Богдан, кој го вози во количка телото на својот 24-годишeн braт Игнат по улиците на...

Најчестите митови за менталното здравје и вистините зад нив

Покрај тоа што менталните проблеми се многу чести, многумина веруваат во работи коишто се погрешни за нив.

Тажна глетка во САД: Град уби повеќе од 11.000 птици во Монтана

Силен град уби повеќе од 11.000 птици на 11 август, кога таа временска непогода ја мпогоди областа северозападно од Билингс, најголемиот град...

4-годишно момче шие играчки, за да собере пари за својата операција

Во 2015-та година, на 4-годишниот Андреј Семилет му бил дијагностициран рак на крвта. За ова сериозно заболување потребно е скапо лекување, кое...

Популарни категории

Skopje
few clouds
33.3 ° C
34 °
32.8 °
26 %
3.1kmh
20 %
Sat
30 °
Sun
30 °
Mon
31 °
Tue
29 °
Wed
27 °

Последни новости

10 несекојдневни библиотеки кои изгледаат како да се од магичниот свет на Хари Потер

Ви претставуваме неколку од најубавите библиотеки во светот за кои ќе помислите дека се од магичниот свет на Хари Потер.

„За да те пронајдам“ – Сезона 2, Епизода 8

Автор Понекогаш сите направени чекоро се малку, сите дадени жртви не се доволни, но мал...

Ако вечерва на небото го видите овој знак, замислете желба и ќе ви се исполни

Денеска е Св. маченик Лаврентиј. Времето на маченичката смрт на архиѓаконот на Римската црква...

БЕЗ ХРАНА И ВОДА: Петгодишно девојче 4 дена поминало само во дивина

Петгодишно девојче од Русија е спасено откако поминало четири дена изгубено во шумата. Зарина Авгонова се изгубила во руската тајга кога тргнала...

Се трага по едно лице: Жена исчезна од Бардовци

На 22.08.2019 во 13.50 часот во Полициската станица Карпош, Ј.А. (22) од Крива Паланка пријавил дека од...

Драма во Охрид: 5 лица со возило го попречиле патот на друго возило, го искршиле, па претепале еден од сопатниците

3policija 420x240 138854 156309 original СВР Охрид поднесе кривична пријава со против К.Н.(21), Х.Н.(24), А.Г.(23), Х.Т.(23) и Љ.Т.(20)...

(ВИДЕО) Божиќен трејлер среде лето: Овој филм со нетрпение го очекуваме

На некои не им е дојдено до божиќни филмови во август, а други пак со нетрпение ја очекуваат ладната, празнична сезона.

Титаник исчезнува, еден дел целосно го нема: Шокантни снимки на новата експедиција (ФОТО+ВИДЕО)

Истражувачите по 15 години повторно нурнаа до остатоците на Титаник, 107 години по неговото потонување.
2,737ФановиЛајкнете
2,332СледбенициЗаследете
281СледбенициЗаследете

Instagram

Популарни рецепти

8 различни начини како да направите домашен леб

Во најновото видео на Tasty ќе погледнете 8 различни подготовки на леб, почнувајќи од благ леб со чоколадо до банана леб и...

Шарена летна пита со шунка, тиквици и сирење

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: 250 гр шунка 4 јајца 1...

Кето диета: Пет вкусни рецепти за ручек

Кето диетата, односно начин на исхрана, подразбира намалување или целосно исклучување на јаглехидратите од вашето мени.

Три грешки кои ги правите кога подготвувате компир

Овие три грешки за време и по подготовката на компирот речиси сите ги прават.

Магичен пијалок за слабеење

Летото е период во кој сите сакаме да изгледаме совршено со оглед на минималната облека што ја носиме. Овој магичен пијалок кој...

Живот