ВИДЕО

Краткометражен филм кој ги руши границите на гледаност “Бао”

"Бао" е краток филм на Пиксар за една симпатична кинеска кнедла која оживува. Филмот само што освои Оскар за најдобар анимиран краток...

Куче 18 месеци го чека сопственикот на местото каде што загинал во сообраќајна несреќа

Верно куче во Грција неодамна ги растопи срцата на милиони луѓе низ целиот свет, откако беше објавено дека последните 18 месеци ги...

Момче нема што да јаде, а другарчињата му ја полнат кутијата – Најубавата реклама која ќе ви го стопи срцето

https://www.youtube.com/watch?v=tWXkX9axcWs Време е за ужинка во едно норвешко училиште, децата ги вадат кутиите со оброк, но само...

СКОКОТЛИВ, А ОТИШОЛ НА ПЕДИКИР: Од неговото смеење се тресел целиот салон! (ВИДЕО)

Бидејќи освоил поголема сума на пари во ТВ квиз, еден американец решил да се почасти себеси и...

Со ова возилата во Квебек се принудени да запрат, а пешаците проаѓаат без страв (ВИДЕО)

Во Квебек возилата не застанувале на пешачки премин, па затоа било измислено нешто многу практично, што ќе ги принуди да застанат. Пешаците...

Емотивна реклама посветена на мајките и нивната безусловна љубов кон децата

" Затоа што ме научи дека паѓањето ме прави уште посилна. Затоа што ми даваш поттик да се обидам повторно....
Skopje
clear sky
6.2 ° C
6.2 °
6.2 °
59 %
0.2kmh
0 %
Sat
6 °
Sun
8 °
Mon
5 °
Tue
8 °
Wed
9 °

Последни новости

Хороскопските знаци на психоанализа: Лавовите се нарцисоидни, рибите чувствителни

Сите имаме различен праг на толеранција, некои се избувливи, други вријат во себе. Кај секој од нас постои веројатност да се развие...

Бизарен светски рекорд: Белгиец седеше на ВЦ шолја скоро пет дена

Џими Де Френ, 48-годишен Белгиец кој сонува некогаш да стане возач на автобус, си постави цел да седи на ВЦ шолја поставена...

ВИДЕО: Ѓубре во црни вреќи се фрла во Охридското Езеро

Препораката од УНЕСКО е да се прогласи мораторим на сите видови урбани трансформации на брегот од Охридското езеро, како и сета...

20 волшебни атракции кои влегоа во Гинисовата книга на рекорди

Запознајте ги можеби најинтересните делови на нашата планета - места, предмети и занимливости кои заработија место во најпознатата книга на светски...

СЕКОЈА ЧЕСТ: Ѓоко Јовиќ извади куфер сред свирка за да собере пари за операција на Ирена

Своевремено фолк, а денес поп пејачот Ѓоко Јовиќ направи гест за паметење за време на еден свој настап. Музичарот кој е познат...

„Њујорк тајмс“ за „Медена земја“: Документарецот е длабока приказна со еколошка порака, а Атиџе е пророк кој зборува во името на пчелите

Документарецот деновиве доби позитивни коментари и од: „Њујоркер“ (The New Yorker), „Венити фер“ (Vanity Fair), „Ролинг стоун“ (RollingStone.com), „Атлантик“ (The Atlantic), „АВ...

Џони Деп крвав лежи во болница, Амбер гасела цигари од неговото лицe

И таман кога помисливме дека поранешната брачна двојка прекина со јавните обвинувања, во јавноста протече фотографија на славниот актер снимен во една...

(ВИДЕО) АНИМА МУНДИ: Што и да сме, луѓе не сме

"Руиниран напуштен објект, целосно ограден, дел само со дупки преку кои едвај влегува малку воздух, и без...
5,112ФановиЛајкнете
2,620СледбенициЗаследете
283СледбенициЗаследете

Популарни рецепти

Три празнични коктели што мора да ги пробате за Нова Година (ВИДЕО)

Ако ги прославувате во домашна атмосфера, кренете ја забавата едно ниво погоре и изненадете ги присутните со овие празнични коктели, ...

Уметност на живеење: Вегетаријански и Вегански рецепти

Денес за сите љубители на вегетаријанска и веганска храна, имаме спремено рецепт за свежи тапаси, кои ќе ги подготвите експресно и едноставно. Состојки: -2 мали цврсти...

20 дена јадев тиква: Еве како ми го подобри здравјето! (РЕЦЕПТИ)

Не верував дека вакво нешто ќе се случи, но сакав тиква и издржав да ја консумирам секој...

Направете совршено тесто за палачинки

За појадок или вечера со малку џем или Нутела, банани, бисквити или шлаг, палачинките се совршен оброк во секоја комбинација. Сите ги прават...

Посна зелена салата со туна

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ 1 Туна сецкана 1 зелена салата 5...

Живот

Close