ВИДЕО

ВИДЕО: Децата ќе ве насмеат и разведрат: Бегаат од својата сенка, но има и јуначиња кои и се спротиставуваат

Колажна видео-снимка која може да се нарече „Деца и сенката“ ќе ве разведри. Децата...

ВИДЕО: Кокошка учи да оди со помош на инвалидска количка

Кокошка се тепала со петел по што поради повредите повеќе не можела да се движи. Покрај тоа, таа не можела ни правилно...

ВИДЕО: Брзи, лесни и слатки фризури за мали девојчиња

За вашето девојче да изгледа магично и да биде горда на својата фризура,  не е неопходно да поседувате фризерски вештини. Постојат едноставни...

СЕКОЈА ЖЕНА БИ ГО ПОСАКАЛА! Еве како се прават дијамантските прстени обвиткани со брилијанти! (ВИДЕО)

И актерката Мерлин Монро има испеано дека „дијамантите се најдобар пријател на жената“. Сигурно...

Необични морски полжави видени во Јадранско Море: Запознајте ги „морските ангели“ (ВИДЕО)

Во последно време честопати се случува да се појават животни што вообичаено живеат во други мориња, а најновото такво животно е преубавиот...
Skopje
broken clouds
8 ° C
8 °
8 °
52 %
1kmh
75 %
Fri
10 °
Sat
9 °
Sun
12 °
Mon
16 °
Tue
12 °

Последни новости

Дедо по грешка им подарил торта со марихуана на медицински сестри

Повозрасен човек од гратчето Ворингтон во Англија, им се заблагодарил на медицинските сестри во локалната болница, така што им однел торта со...

Необичен оглас: Го продаваме синот за 50 долари, во добра состојба e

Шокантен оглас се појави на австралиска интернет страница. Некој за 50 долари си го продава синот.

Спасени двајцата параглајдеристи кои паднаа на непристапен терен на Галичица

Во близина на Македонската-албанска граница двајца параглајдеристи момче и девојче од Украина изгубиле контрола додека летале на...

„За да те пронајдам“ – Сезона 1, Епизода 10

ЛеоПочна да ѕвони телефонот.„Ало?”„Побегнав, дојди на нашето место, морам да спуштам бидејќи ќе ме стигнат, те чекам!”...

Рачна изработка на накит и слики преточена во вистинска уметност – Богарт

Богарт - рачно изработен накит и уметнички слики. Бегајќи од секојдневието едно талентирано дуо пронашле креативно хоби - изработка на уметнички слики...

ВИДЕО: Огромна пукнатина настана по земјотресот во Калифорнија, се гледа од Вселената

Земјотрес со јачина од 7.1 степен што ја потресе Калифорнија во петокот остави зад себе голема пукнатина, која се гледа од Вселената.

Шимпанзото Коко во четврток ќе стигне во Скопје излечен од депресија

После многу години престој во најдоброто светско прифатилиште за примати и други егзотични животни-AAP Stiching, четирите шимпанза кои наскоро се очекува да...

Мелани Тарчуловска ја пееше „Македонско девојче“ во Турција и доби огромен аплауз

Малата Мелани Тарчуловска, ќерка на Соња и Јохан Тарчуловски, пред публика од околу 2.000-3.000 луѓе, на караоке настап во Анталија, ја изведе...
5,258ФановиЛајкнете
2,608СледбенициЗаследете
289СледбенициЗаследете

Популарни рецепти

Три празнични коктели што мора да ги пробате за Нова Година (ВИДЕО)

Ако ги прославувате во домашна атмосфера, кренете ја забавата едно ниво погоре и изненадете ги присутните со овие празнични коктели, ...

Уметност на живеење: Вегетаријански и Вегански рецепти

Денес за сите љубители на вегетаријанска и веганска храна, имаме спремено рецепт за свежи тапаси, кои ќе ги подготвите експресно и едноставно. Состојки: -2 мали цврсти...

20 дена јадев тиква: Еве како ми го подобри здравјето! (РЕЦЕПТИ)

Не верував дека вакво нешто ќе се случи, но сакав тиква и издржав да ја консумирам секој...

Направете совршено тесто за палачинки

За појадок или вечера со малку џем или Нутела, банани, бисквити или шлаг, палачинките се совршен оброк во секоја комбинација. Сите ги прават...

Посна зелена салата со туна

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ 1 Туна сецкана 1 зелена салата 5...

Живот

Close