Најнови видеа

Полицаец запрел студент за брзо возење, но наместо да го казни направил нешто неочекувано

Полицаецот Мартин Фолчик запрел студент за брзо возење. Но, наместо да го казни или да му напише казна за надминување на брзината,...

ВИДЕО НА ДЕНОТ: Мрзливец грицка зеленчук лежејќи на грб

Некогаш едноставно навистина ве мрзи да јадете, а цревата ви свират разни симфонии од глад и не можете да си помогнете –...

Вистинско ремек дело: Од тоалетна хартија направи преубава венчаница (ВИДЕО)

Често остануваме без зборови кога ќе видиме дека некои луѓе се креативни. Така Амбер...

Популарни категории

Skopje
clear sky
23 ° C
25 °
21.7 °
38 %
1kmh
0 %
Wed
19 °
Thu
26 °
Fri
25 °
Sat
25 °
Sun
25 °

Последни новости

Илустратор ги црта страсните моменти на љубовта и блискоста

Не се случува секој ден да најдеме едноставни, а сепак убави и примамливи уметнички дела на луѓе ширум светот. Овој пат,...

Стојан Ѓоревски: Јутуберот од Македонија со едни од најгледаните видеа

Ексклузивно само за Публицист, 100јан ни одговара на најактуелните прашања за неговиот живот, неговите планови за иднината и секако, неговата романтична инволвираност...

Вежбајте и перете ја облеката со овој неверојатен еко-пријателски велосипед

Многу често, чистењето на вашиот дом го зема вашето слободно време во текот на денот, а листата на задачи едноставно изгледа бесконечна....

Приказна на една докторка од породилиште: „Знаете докторке, мојот сопруг работи, не пие, секој ден имаме леб на масата и готвиме по нешто, убаво...

Ова е приказна на една докторка поради која ќе пролеете солзи:Влегувам во породилиштето. На породилниот стол млада девојка која има дваесетина години,...

Најсодржајното уметничко место во Тајпеј ќе има неверојатна сферична концертна сала

Можеби изградбата ќе задоцни седум години, но овој Центар за изведувачки уметности дизајниран од ОМА ќе го стави Тајпеј на мапата како...

Француски инженер измисли засолништа за бездомници кои држат топлина во текот на зимата

Во овој студ невозможно е да не се размислува за состојбата на бездомниците. Секако, можноста да да се вратиш во топол дом...

Китови пронајдени мртви во Германија, стомаците преполни со пластика и делови од автомобили

Смртта на китовите е симбол на шокантното непочитување на човештвото за морскиот живот. Во јануари, 29 китови беа пронајдени...
3,493ФановиЛајкнете
2,625СледбенициЗаследете
290СледбенициЗаследете

Instagram

Популарни рецепти

Диета на познат доктор: Ова е најлесен начин да ослабете!

Д-р Мајкл Мозли открива план за исхрана кој ќе ви помогне да изгубите 5 до 10 килограми за три недели. Освен што...

Совети на Џенифер Лопез за фитнес и исхрана што вреди да ги усвоите!

Иако има 50 години, на изгледот можат да и’ позавидат и многу помлади девојки. Нејзиниот начин на живот е прилично здрав, а...

Компир во диета – Да или Не?

Што повеќе зеленчук во исхраната е правило кое не важи за компирот. Поради количината...

Колку повеќе ја јадете, толку полесно слабеете- храна со негативни калории

До сега сигурно верувавте дека само со избегнување на одредена храна ќе ослабете, без да сте запознаени со намирниците кои имаат негативни...

Нова ера во исхраната: Финска компанија произведе брашно од воздух, вода и сонце

Изреката дека не може да се живее од воздух повеќе не важи затоа што една финска компанија, Solar Foods или Соларна храна, планира наскоро...

Живот