Најнови видеа

Титаник исчезнува, еден дел целосно го нема: Шокантни снимки на новата експедиција (ФОТО+ВИДЕО)

Истражувачите по 15 години повторно нурнаа до остатоците на Титаник, 107 години по неговото потонување.

(ВИДЕО) Несекојдневна глетка: Метеорит го осветли небото над Сардинија

Метеорит што помина низ земјината атмосфера создаде голема огнена топка, која го осветли небото над Сардинија во Италија. Настанот...

(ВИДЕО) Најслатките солзи и урнебесни реакции: Дечиња дознаваат дека ќе добијат брат или сестра, но тоа воопшто не им се допаѓа

„Мама е бремена“, „Ќе добиеш братче“, „Ќе ти родам сестричка“. Да, сите овие информации се прекрасни вести. Но, тие...

Последни објави

Најчестите митови за менталното здравје и вистините зад нив

Покрај тоа што менталните проблеми се многу чести, многумина веруваат во работи коишто се погрешни за нив.

Тажна глетка во САД: Град уби повеќе од 11.000 птици во Монтана

Силен град уби повеќе од 11.000 птици на 11 август, кога таа временска непогода ја мпогоди областа северозападно од Билингс, најголемиот град...

4-годишно момче шие играчки, за да собере пари за својата операција

Во 2015-та година, на 4-годишниот Андреј Семилет му бил дијагностициран рак на крвта. За ова сериозно заболување потребно е скапо лекување, кое...

ВИДЕО: Родена е првата клонирана мачка во Кина

Клонирањето домашни миленичиња станува сè попопуларно во Кина. Поврзаноста на луѓето со домашните миленичиња е голема, па кој не би сакал да...

Студија: 86% од луѓето би раскинале со партнерот којшто не го сака нивното куче

Ако мислите да се впуштите во романтична врска со сопственик на куче, подобро е да се сложувате и со нивното куче, покажува...

Популарни категории

Skopje
few clouds
29.7 ° C
30 °
29.4 °
33 %
2.1kmh
20 %
Sat
35 °
Sun
30 °
Mon
30 °
Tue
29 °
Wed
28 °

Последни новости

Планетата не може да преживее без Амазон – еве зошто!

Пожарите во Амазон не се уништувачки само за локалните заедници и за животинскиот свет кои живеат во најголемата светска дождовна шума -...

Драма во Хрватска, деца во паничен страв: Рингишпил се расипа на 30 метри висина, заглавените ги ваделе пожарникари

Синоќа околу 19 часот дошло до дефект на голем рингишил во Биоград на Море, поради што голем број луѓе, повеќето деца, останале...

Над 130 шумски пожари во Русија, во гаснењето учествуваат повеќе од 1.000 луѓе

Повеќе од 130 шумски пожари се регистрирани на површина од речиси 44.000 хектари во неколку области во Русија, соопшти прес-сервисот на Службата...

Многу дава, но и многу бара: Ова е најверниот хороскопски знак

Моногамијата е многу важна за повеќето луѓе кои се во врска. Хороскопот открива многу за ставовите околу изневерувањето, а еден хороскопски знак...

ИСТРАЖУВАЊЕ: Од овие 10 здравствени проблеми луѓето се срамат

Неодамнешна студија во Велика Британија откри дека еден од десет луѓе не одат на лекар затоа што се срамат кога имаат одреден...

Се судрија два моторцикли, повредени повеќе лица

На 21.08.2019 во 18.15 часот на улицата „Маршал Тито“ во Неготино се случила сообраќајна незгода помеѓу мотоцикл...

Дневен хороскоп за петок (23. август 2019)

ОВЕН Работа: Може да се потпрете на соработниците. Денешниот ден ви е поволен за...

Поглед во дивината: Најдуховити фотографии од животни

Погледнете некои од најинтересните фотографии кои биле испратени на конкурсот “Комична дивина“ на National Geographic.
2,737ФановиЛајкнете
2,332СледбенициЗаследете
281СледбенициЗаследете

Instagram

Популарни рецепти

8 различни начини како да направите домашен леб

Во најновото видео на Tasty ќе погледнете 8 различни подготовки на леб, почнувајќи од благ леб со чоколадо до банана леб и...

Шарена летна пита со шунка, тиквици и сирење

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: 250 гр шунка 4 јајца 1...

Кето диета: Пет вкусни рецепти за ручек

Кето диетата, односно начин на исхрана, подразбира намалување или целосно исклучување на јаглехидратите од вашето мени.

Три грешки кои ги правите кога подготвувате компир

Овие три грешки за време и по подготовката на компирот речиси сите ги прават.

Магичен пијалок за слабеење

Летото е период во кој сите сакаме да изгледаме совршено со оглед на минималната облека што ја носиме. Овој магичен пијалок кој...

Живот