ВИДЕО

(ВИДЕО) Наскоро платежни картички со отпечаток од прст: Дали пинот останува во минатото?

Од наредната година се очекува да се појават платежни картички кои наместо четирицифрен пин ќе имаат вграден читач за отпечаток од прст.

Пријатели формирале синџир за да спасат куче кое е во опасност

Што би направиле Вие доколку видите куче кое е во опасност? Овие храбри момци од Казахстан формирале синџир за да го спасат...

ВИДЕО: Швалер се обиде да побегне низ прозорец од бесниот маж, а потоа зажали за сè…

Доколку мислите дека бегањето е толку едноставно како на филм, тогаш сте се излажале.

Како да го разладите автомобилот за само неколку секунди?

Неколку едноставни трикови ќе ви помогнат температурата во вашиот автомобил да се спушти и до десет степени и тоа за многу брзо...

ВИДЕО: Интересен начин да проверите дали вашите батерии сеуште работат

Едноставниот електромагнетен „воз“ бара само неколку батерии, бакарна жица и магнети. https://www.youtube.com/watch?v=TGkrYmPZFgA
Skopje
mist
11.8 ° C
12.2 °
11 °
100 %
1kmh
90 %
Wed
12 °
Thu
14 °
Fri
11 °
Sat
13 °
Sun
13 °

Последни новости

40 илустрации кои ја прикажуваат темната страна на нашето општество

Реалноста околу нас е исполнета со агонија, неправда и измама. Често е скриена под гламурозниот и сјаен живот на познатите личности и...

Тејлор Свифт веќе не е најпопуларната пејачка

Благодарение на нејзините бројни хитови, но исто така и бурниот љубовен живот, Тејлор Свифт одамна е најпопуларната пејачка во светот, а исто...

Жена прави бизарна фотосесија како прослава за нејзиниот развод

Пеколот нема толку лутина колку жена која се чувствува предадено. Една млада разведена жена ja докажа вистинитоста на оваа поговорка откако...

Хорор на денот: Ресторан во кој го убиваш животното кое сакаш да го јадеш

Една сосема обична вечер Ерик решил да излезе на вечера со пријателите во нов ресторан кој искуството на јадење го качува на...

Создадена програма за вештачка интелигенција, опасна за продажба

Тим на компјутерски инженери предизвикаа паника , откако објавија дека развиле вештачка интелигенција , која е преопасна за јавноста.

„Вирџин Галактик“ ќе тестира вселенски брод за туристи

Компанијата на милијардерот Ричард Бренсон, „Вирџин Галактик“ планира да тестира вселенски брод за туристи, наречен „Спејс шип...
3,878ФановиЛајкнете
2,635СледбенициЗаследете
284СледбенициЗаследете

Instagram

Популарни рецепти

Посна зелена салата со туна

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ 1 Туна сецкана 1 зелена салата 5...

Пот­пе­че­ни ма­ка­ро­ни со тик­вич­ки и си­рење

Сос­тојки: 500 гр ма­ка­рони 10 гр сол 100 мл мас­ло за ја­дење

7 моќни предности на киселата зелка

Киселата зелка е вистинско богатство на витамини и минерали и е одлична за имунитетот. Таа спаѓа во ферментиран зеленчук кој има многу...

Причини поради кои треба да употребувате цимет

Циметот е мало стебло со потекло од Јужна Африка, а може да се набави мелен и во облик на стапчиња.

Идеја за десерт: Хималајска пита со капини

Еве што ви е потребно за да ја подготвите хималајската пита со капини. Состојки: Четири шолји...

Живот

Close