ВИДЕО

Среде тениски терен: Играч нокаутираше судија со рекет (ВИДЕО)

Американскиот тенисер Мајкл Мох дивеејќи со рекетот го удрил линискиот судија и го повредил. Инцидентот се случил на натпрвар...

Камила се смее додека ја скокоткаат

https://www.youtube.com/watch?time_continue=9&v=bgmSSX7HofE

Петти самостоен музички проект на кичевчанецот Зоран Стефаноски

Петтиот по ред самостоен музички проект на кичевчанецот Зоран Стефаноски е веќе официјално на YouTube. Музиката,...

Уметник изработил уникатна електрична гитара од 1.200 боици

Боичките можат да направат нешто повеќе од боење. Од рачно изработени скулптури до совршено украсен накит. Инспириран од...

ВИДЕО: Тинејџер спаси бебе кое паѓа од втор кат од зграда

Тинејџер му го спаси животот на двегодишно бебе кое паѓало од вториот кат од зграда во Истанбул. Детето било на имигранти од...
Skopje
few clouds
-2 ° C
-2 °
-2 °
92 %
0.5kmh
20 %
Fri
7 °
Sat
7 °
Sun
9 °
Mon
9 °
Tue
7 °

Последни новости

Уметник изработил уникатна електрична гитара од 1.200 боици

Боичките можат да направат нешто повеќе од боење. Од рачно изработени скулптури до совршено украсен накит. Инспириран од...

Страдате од депресија? Дозволете оваа анимација со куче да ви помогне да се справите

Ова е веројатно единственото видео со куче на интернетот кое ќе ве убеди да размислите за сопствениот живот. Милиони...

Црква во Сан Франциско ги отвара своите врати за бездомниците

Пред околу 15 години, црквата Св. Бонифације во Сан Франциско почна да ги отвора вратите...

20 најстрашни мостови во светот

Најверојатно возите или преминувате преку некој мост секојдневно, но не преку овие 20 мостови од кои може да ви се преврти стомакот.

Прекрасната Австралиско-суданска манекенка која личи на вистинска барбика

Благодарение на својот специфичен изглед, манекенката Даки Тот стана вистинска интернет сензација. Нејзините фотографии ги има на насловните...

Како да запрете паничен напад: 10 начини за да се справите

Паничните напади се ненадејни, интензивни нагони од страв, паника или анксиозност. Тие се огромни, и тие имаат физички, како и емоционални симптоми.Многу...

Луѓето кои ги предизвикуваат модните стереотипи

Интернационалниот аеродром во Дубаи е еден од најпрометните аеродроми во светот, со преку 400.000 летови на пистите секоја година.

Фотографии од “10 години предизвик” кои предупредуваат за состојбата со нашата планета

Додека милиони луѓе го користат овој предизвик за да прикажат како тие се промениле во текот на 10 години, некои одлучиле овој...
4,030ФановиЛајкнете
2,630СледбенициЗаследете
282СледбенициЗаследете

Instagram

Популарни рецепти

Направете совршено тесто за палачинки

За појадок или вечера со малку џем или Нутела, банани, бисквити или шлаг, палачинките се совршен оброк во секоја комбинација. Сите ги прават...

Посна зелена салата со туна

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ 1 Туна сецкана 1 зелена салата 5...

Пот­пе­че­ни ма­ка­ро­ни со тик­вич­ки и си­рење

Сос­тојки: 500 гр ма­ка­рони 10 гр сол 100 мл мас­ло за ја­дење

7 моќни предности на киселата зелка

Киселата зелка е вистинско богатство на витамини и минерали и е одлична за имунитетот. Таа спаѓа во ферментиран зеленчук кој има многу...

Причини поради кои треба да употребувате цимет

Циметот е мало стебло со потекло од Јужна Африка, а може да се набави мелен и во облик на стапчиња.

Живот

Close