ВИДЕО

Наточил гориво, па побегнал без плаќање – гадно зажалил една секунда подоцна

На интернет се појави снимка на возач кој се обидел да биде лукав и потполно бесплатно да наточи гориво.

Видео кое ќе ви го стопи срцето: Татко и ќеркичка го освоија цел Балкан со нивната изведба

Oвој татко и неговата мала ќеркичка веќе 7 месеци ги топат срцата на целиот Балкан со нивните заеднички преработки на песни.

ВИДЕО: Интересен начин да проверите дали вашите батерии сеуште работат

Едноставниот електромагнетен „воз“ бара само неколку батерии, бакарна жица и магнети. https://www.youtube.com/watch?v=TGkrYmPZFgA

Брзата помош интервенираше, додека гледачите подзинаа: Девојка се онесвести откако виде колку коса ѝ отсече фризерот (ВИДЕО)

Девојка изгуби свест за време на турско телевизиско шоу, откако фризерот ѝ отсече 30 сантиметри од долгата коса без да ѝ каже.

ХУМОРИСТИЧНО ВИДЕО: Слатките кавги помеѓу сестрите и браќата

Блогерката Естер Андерсон се потруди да долови за какви ситници секојдневно се расправаат браќата и сестрите додека се мали.

ВИДЕО: Рачно направени тестенини претворени во вистинска уметност

Со речиси 250.000 следбеници на инстаграм, вирално ЈутЈуб видео и објавена книга "Pasta, pretty please", оваа готвачка изгради империја од брашно, свежи...
Skopje
broken clouds
-1 ° C
-1 °
-1 °
92 %
0.3kmh
75 %
Fri
7 °
Sat
7 °
Sun
9 °
Mon
9 °
Tue
7 °

Последни новости

Интересни фотографии направени во вистинскиот момент

За да се направи добра фотографија не значи дека мора да се биде професионален фотограф. Фотоапаратите не се...

Samsung Galaxy S10 доаѓа наредниот месец

Со оглед на тоа дека се приближуваме до официјалното претставување на новиот Samsung Galaxy S10, сѐ повеќе информации се појавуваат .

Уметнички дела со помош на скалпел кои ќе ви го одземат здивот

Не ни се секогаш потребни скапи материјали за да креираме ремек-дела. Јапонката Масајо Фукуда користи само скалпел и хартија повеќе од 25...

За сите љубители на мачки – уметник креира минималистички цртежи од малите миленичиња

Да си признаеме: мачките се малку чудни. Можеме да ги пронајдеме во најчудните позиции и тоа да им е нормално. Daily Purr,...

Пријатели формирале синџир за да спасат куче кое е во опасност

Што би направиле Вие доколку видите куче кое е во опасност? Овие храбри момци од Казахстан формирале синџир за да го спасат...

Уметник претвора вистински школки во прекрасни украсни чинии

Уметникот Мери Кенјон користејќи школки изработува чинии кои изгледаат како некое изгубено богатство. Никогаш не би претпоставиле дека овие...

Роботи кучиња се иднината на доставувањето пратки и пошта

Во трката да се автоматизира доставата на пратки и храна во урбаните средини, повеќето компании се фокусираат на роботи со тркала. Но...

Австралиско окритие за чисти води без пластика

Австралискиот град Квинана минатото лето направи нешто што останатите земји од светот пробуваат да го направат со години. Инсталираа...
4,030ФановиЛајкнете
2,630СледбенициЗаследете
282СледбенициЗаследете

Instagram

Популарни рецепти

Направете совршено тесто за палачинки

За појадок или вечера со малку џем или Нутела, банани, бисквити или шлаг, палачинките се совршен оброк во секоја комбинација. Сите ги прават...

Посна зелена салата со туна

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ 1 Туна сецкана 1 зелена салата 5...

Пот­пе­че­ни ма­ка­ро­ни со тик­вич­ки и си­рење

Сос­тојки: 500 гр ма­ка­рони 10 гр сол 100 мл мас­ло за ја­дење

7 моќни предности на киселата зелка

Киселата зелка е вистинско богатство на витамини и минерали и е одлична за имунитетот. Таа спаѓа во ферментиран зеленчук кој има многу...

Причини поради кои треба да употребувате цимет

Циметот е мало стебло со потекло од Јужна Африка, а може да се набави мелен и во облик на стапчиња.

Живот

Close