ВИДЕО

ВИДЕО: Погледнете на кој начин се правеле кондомите во 19-тиот век

Кондомите засега се најсигурен начин за заштита од сексуално преносливи болести и доаѓаат во разни големини, бои, вкусови и мириси.

Видео: Што се случува доколку пробате да фотокопирате банкнота од 50 евра

Тој користел банкнота од 50 евра, а резултатите се изненадувачки. По првиот обид за...

Ова видео од син кој и пее на својата мајка со алцхајмер ќе ви го стопи срцето

Алцхајмеровата болест е одговорна за околу 60-70% од случаите на деменција во светот. Тоа е хронично невродегенеративно заболување кое започнува полека и...

ВИДЕО: Стаорец влегол во банкомат, изел 20 000 долари и умрел

„Странци со секоја минута“ – тоа е единствената фраза која можам да ја искористам за да го опишам светот во кој живеете денес. Чудното...
Skopje
clear sky
-7 ° C
-7 °
-7 °
85 %
0.7kmh
0 %
Fri
5 °
Sat
7 °
Sun
9 °
Mon
5 °
Tue
9 °

Последни новости

Првата традиционална викиншка свадба по 1000 години

Иако постојат многу нови чудни свадбени церемонии, некои луѓе одлучуваат да навлезат подлабоко во традицијата.

Според науката најуспешните деца имаат родители кои ги прават овие 9 работи

Ако сте родител, или размислувате да станете, едно од најважните прашања што може да си го поставите на себеси е: „Што можам да направам за моето...

Галеријата на нашата кичевчанка која ќе ве воодушеви со нејзините филиграни

Филигранската техника е многу позната уште од античко време, но ретко кога имаме можност да ѕирнеме во галеријата на некој од нашите...

Во кафуле во Будимпешта роботи служат пијалаци и разговараат со гостите

Во кафулето Enjoy во Будимпешта роботи прават се – носат храна и пијалаци, раскажуваат вицеви, играат со децата и разговараат со гостите....

Нарцис, психопат и социопат: Како да ги забележите разликите

Сите сме ги слушнале овие термини, и во секојдневниот живот ги користиме за опишување на некои карактеристики кои не ни се...

Кој е број 1 загадувач во светот?

Пластичните цевки и кеси добиваат зголемено внимание како загадувачи, но има поголем проблем кој се пробива под радарот -- филтрите од цигари.

Швајцарската гарда на Ватикан доби нов изглед

Повеќе од 500 години, Швајцарската Гарда го чува папата во Ватикан носејќи метални шлемови кои им ја горат кожата на жешкото Римско...

Денот на фотографијата прославен од 10 Wix фотографи

Земете длабок здив свеж воздух, отворете ги очите и подгответе се овие фотографии да ве воодушеват! Денот...
5,109ФановиЛајкнете
2,622СледбенициЗаследете
282СледбенициЗаследете

Популарни рецепти

Три празнични коктели што мора да ги пробате за Нова Година (ВИДЕО)

Ако ги прославувате во домашна атмосфера, кренете ја забавата едно ниво погоре и изненадете ги присутните со овие празнични коктели, ...

Уметност на живеење: Вегетаријански и Вегански рецепти

Денес за сите љубители на вегетаријанска и веганска храна, имаме спремено рецепт за свежи тапаси, кои ќе ги подготвите експресно и едноставно. Состојки: -2 мали цврсти...

20 дена јадев тиква: Еве како ми го подобри здравјето! (РЕЦЕПТИ)

Не верував дека вакво нешто ќе се случи, но сакав тиква и издржав да ја консумирам секој...

Направете совршено тесто за палачинки

За појадок или вечера со малку џем или Нутела, банани, бисквити или шлаг, палачинките се совршен оброк во секоја комбинација. Сите ги прават...

Посна зелена салата со туна

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ 1 Туна сецкана 1 зелена салата 5...

Живот

Close