Македонија

Патничка која се вратила од Милано во Скопје е нов сомнителен случај за корона вирусот, се врши тестирање

Министерството за здравство информира дека во моментов на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби во Скопје се врши тестирање на корона вирус кај патничка која пристигнала со вчерашниот попладневен лет од Милано во Скопје. Резултатите ќе бидат готови во наредните 4 часа, по што веднаш ќе ја известиме јавноста, соопштија од министерството за здравство.

ОБНОВА:

Резултатите на пациентката која вечерва беше тестирана на корона вирус на Инфективната клиника во Скопје се негативни.

Прочитајте и...  Оздравени 5 лица од коронавирус, почина пациентка, дијагностицирани нови 25 случаи

Најпопуларно

To Top