in ,

Пејачот Ламбе Алабаковски по втор пат стана татко

Македонскиот пејач Ламбе Алабаковски кој подолго време живее во Америка, по втор пат стана татко. Тој на 23-ти април повторно доби син, а со сопругата го одбраа името Димитриј.

„Добредојде Димитриј! Во оваа светла седмица уште една радост од Бога“, напиша Ламбе на неговиот Инстаграм проифл.

Инаку, Ламбе веќе со години живее во САД со својата сопруга Магдалена и синот Михаил. Тој микрофонот го замени со работа како обезбедување на аеродром.

Прочитајте и...  Џенифер Анистон сподели фотографија од пријател заболен од коронавирус и испрати моќна порака

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote