in ,

Пејачот на „Продиџи“ пронајден мртов во неговиот стан

Кејт Флинт, пејачот на популарната група „Продиџи“ е пронајден мртов во својот дом во Англија.

Флинт (49) е пронајден утринава околу 8 часот, а причините за смртта не се познати.

За жал 49-годишен маж е проглассен за мртов. Се чини дека се работи за природна смрт. Телото е испратено на обдукција,соопшти британската полиција.

Извор:republika.mk

Прочитајте и...  Денеска е Летник – празник на новото лето! За среќа и напредок направете го ова

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote