in ,

Пејачот на „Рамштајн“ се бори за живот поради коронавирусот

Тил Линдеман, пејач на легендраната германска група „Рамштајн“, заразен е од коронавирусот.

Тој се наоѓа на интензивна нега во болница во Берлин.

Според германскиот весник „Билд“, Линдеман се наоѓа во животна опасност.

Прочитајте и...  Со години се бори со тешката болест: Се сеќавате ли на актерот од филмовите „Враќање во иднината“?

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote