Македонија

Пелистер под снежна покривка (ВИДЕО)

Прогнозите дека деновиве ќе дува умерен, долж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец и дека поради релативно ниските температури за овој дел од годината, но и поради северното воздушно струење, не се исклучува можноста за провејување на снег на највисоките планински места во државава се остварија.

Утринава Пелистер е под снежна покривка.

Прочитајте и...  Во тек е кампањата „Биди срцевина, биди херој“

Најпопуларно

To Top