Македонија

Пендаровски прогласи вонредна состојба

Претседателот Стево Пендаровски во моментов соопшти дека прогласува вонредна состојба на територијата на Република Македонија.

Тој сооппшти дека оваа состојба ќе биде во времетраење од 30 дена.

🔴ВО ЖИВО | Вонредно обраќање до јавноста

🔴ВО ЖИВО | Вонредно обраќање до јавноста

Gepostet von Stevo Pendarovski am Mittwoch, 18. März 2020
Прочитајте и...  3 новозаболени од корона вирусот во Македонија, бројот се искачи на 26

Најпопуларно

To Top