Македонија

Персоналот позитивен на корона вирус, амбулантата во Дебар под карантин

Доктор Арбен Аголи од Дебар информира дека персоналот е заразен со коронавирус и дека затоа амбулантата ќе биде две недели под карантин.

Për shkak se personeli rezultoi pozitiv prej nesër ordinanca është në karantin 2 javë. Бидејќи персоналот испадна позитивен од утре амбулантата е под карантин 2 недели.

Gepostet von Arben Agolli am Dienstag, 17. März 2020
Прочитајте и...  Верниците ги наполнија џамиите: „Каква опасност, нема опасност!“

Најпопуларно


To Top