Случувања

По 17- годишна тешка борба со ракот: Почина пејачката на „Roxette“

20191210135343

Пејачката на „Roxette“, Мери Фредриксон почина на 61-годишна возраст.

 

Ѕвездата од Шведска постигна глобален успех во деведесеттите, со своите најголеми хитови „The Look“, „Joyride“ и „It Must Have Been Love“.

22051670 7776221 The star who made up Roxette with bandmate Per Gessie in 1986 pa m 139 1575980742571

Во соопштението стои дека Мери починала во понеделник, на 9-ти декември, по долгата и тешка 17-годишна борба со ракот.

-Ти ми беше најдобриот пријател над 40 години. Веќе ништо нема да е исто- вака се прости од неа на социјалните мрежи, нејзиниот колега од бендот, Пер Гесл.

22051508 7776221 image a 137 1575980638832

Фамилијата објави дека Мери ќе биде кремирана, последното збогување ќе биде во присуство на најблиските.

Прочитајте и...  Половина милијарда животни умреле во пожарите во Австралија
Click to comment

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Најпопуларно


To Top