Македонија

По кадата, плочките и бојлерот, пронајдено и казанче во Охридското езeро

Нуркачот Никола Паскали од Diving Center Akvatek откако пронајдоа када, плочки и бојлер во Охридското езеро, повторно објавија слики од најновото откритие: казанче. Пронајдено помеѓу плажата Срјшче и Мостот на желбите на длабочина од 2 метри.

69340487 2263398440425020 6399836626381438976 n
69508359 2263399283758269 1126555258722451456 n
68684557 2263398657091665 8163022844301672448 n

КАЗАНЧЕТО од WC-тоНа неколку метри од брегот помеѓу плажата Срјшче и Мостот на Желбите на длабочина од 2 метри лоцирано…

Gepostet von Diving Center Akvatek am Mittwoch, 21. August 2019
Прочитајте и...  СЕКОЈА ЧЕСТ: Жителите на Мислешево во Струга сами се организираа и го реновираа училиштето
Click to comment

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Најпопуларно


To Top