in ,

Почина актерката Кели Престон, сопругата на Џон Траволта

Kели Престон, сопруга на актерот Џон Траволта, почина на 58-годишна возраст по двегодишна битка со рак на дојка.

„Утрото на 12 јуни 2020 година, Кели Престон, обожавана сопруга и мајка почина по двегодишната битка со ракот на дојка. Таа одлучи нејзината борба да ја води приватно, одејќи на медицински третмани со поддршка од блиски членови на семејството и пријателите. Таа беше светла, убава и сакана душа која искрено се грижеше за другите и донесе живот на сè што допре. Нејзиното семејство се моли за разбирање на нивната потреба за приватност во овие времиња“, изјави портпаролот на семејството за списанието „Пипл“.

Тажната вест ја потврди и нејзиниот сопруг Џон Траволта.

https://www.instagram.com/p/CCkgCG5ptxE/?utm_source=ig_embed

„Со тешко срце ве известувам дека мојата прекрасна сопруга Кели ја изгуби двегодишна битка со ракот. Таа се бореше храбро, со љубовта и поддршката што ја доби од многумина. Моето семејство и јас ќе бидеме засекогаш благодарни на нејзините лекари и медицински сестри во центарот за карцином, сите медицински центри кои ни помогнаа, како и многу пријатели и сакани кои беа со неа. Ќе се сеќаваме на љубовта и животот на Кели засекогаш. Ќе поминам извесно време со децата кои ја изгубија својата мајка, па простете ми однапред што нема да бидам достапен“, напиша Траволта на Инстаграм.

Прочитајте и...  Сузана Манчиќ ќе оди во пензија, откри со што ќе се занимава

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote