Случувања

Почина Бане 187: Пријателите и членовите на семејството се простуваат од српскиот рапер

Раперот и член на групата „187“ Бане Ковачевиќ вчеравечер починал во Белград. Пред само неколку месеци, Ковачевиќ сподели дека излегол како победник со тешката болест.

bane187 1 815x458 1

Како што дознава „Блиц“, Ковачевиќ починал за време на операција на срцето.

Групата „187“ беше доста популарна пред дваесетина години, кога низ целиот регион се слушаа песните како „Никад нечеш знати“ и „Секс“, која ја изведуваа заедно со Тамара Тодевска.

Прочитајте и...  Маријана стана баба на Велигден, Росана пресреќна
Остави коментар

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Најпопуларно

To Top