Македонија

Почина Мојсеј, братот на претседателот Борис Трајковски

По долго боледување почина Мојсеј Трајковски, братот на нашиот претседател Борис Трајковски.

Мојсеј, исто како и неговиот брат, им беше познат на струмичани како човек кој силно ја љубеше Македонија и човек кaј кого добрината и љубезноста беа во нераскинлива врска.

Нека почива во мир.

Извор: kurir.mk

Прочитајте и...  45 оздравени, 15 нови случаи на КОВИД-19

Најпопуларно

To Top