in

Почина славната актерка Неда Арнериќ

Познатата српска актерка Неда Арнериќ почина на 67-годишна возраст, објави Телеграф.рс. Таа била пронајдена мртва во нејзиниот стан, без знаци на насилство.

Неда Арнериќ е родена на 15 јули 1953 година во Књажевац и имаше богата актерска кариера.

Прочитајте и...  На денешен ден Чернобил стана град на духови - погледнете како изгледа денес (ФОТО+ВИДЕО)

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote