Македонија

Почина жената од Дебар заболена од коронавирус, досега три жртви

Министерот за здравство, Венко Филипче, соопшти дека денеска починала пациентката од Дебар која заедно со нејзиниот сопруг заболе од коронаврусот. Нејзината состојба беше подолго време влошена.

„Денеска имаме уште една почината пациентка заболена од коронавирусот. Тоа е пациентката која беше подолго време на респираторна машина. Беше на 66 годишна возраст и во болничката историја имаше дека пиела терапија за хипертензија“, рече Филипче.

Тој додаде дека денеска до 12 часот има 29 нови заболени.

Прочитајте и...  Од понеделник медиумски мрак во Македонија: Операторите ќе прекинат со реемитување на домашните и странските канали, освен на МТВ

Најпопуларно

To Top