Македонија

Починатата родилка немала коронавирус

Трисет и седумгодишната пациентка од Охрид, која синоќа почина на скопската Клиника за гинекологиј, а има негативен тест за корона вирус, дознава „Фокус“.

Тестот за новороденчето на 27-годишната пациентка од Куманово, која пак е позитивна на коронавирусот, ќе биде готов утре во текот на денот.

Прочитајте и...  Кина донира 200 респираторни машини за Македонија

Најпопуларно

To Top