Илјадниците тони отровен линдан, закопан во дворот на ОХИС, претставуваат опасност за целата Скопска котлина. Почвата мора да се прочисти, особено онаа во околните населби на поранешната хемиска фабрика. Бидејќи, земјоделските производи кои тука се одгледуваат, завршуваат на нашите трпези.

Извор: Дојче Веле

Прочитајте и...  Масакр на Јабланица- покосени 2500 букови стебла (ВИДЕО)
Преземањето на содржините (слики и текст) е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината која се презема.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде