Животински свет

Поглед во дивината: Најдуховити фотографии од животни

Погледнете некои од најинтересните фотографии кои биле испратени на конкурсот “Комична дивина“ на National Geographic.

najsmesnije fotografije zivotinja 2015 13 310574615

Повеќе од 1.500 фотографи испратиле своја најдуховита фотографија која прикажува животни во незамисливи ситуации.

Конкурсот бил распишан со цел да се покаже и смешната страна на величенствените животни кои обожаваме да ги фотографираме и штитиме.

Прочитајте и...  7 серии како „The Umbrella Academy“ што треба да ги гледате додека ja чекате 3-та сезона
Click to comment

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Најпопуларно


To Top