Поглед во дивината: Најдуховити фотографии од животни

Погледнете некои од најинтересните фотографии кои биле испратени на конкурсот “Комична дивина“ на National Geographic.

najsmesnije fotografije zivotinja 2015 13 310574615

Повеќе од 1.500 фотографи испратиле своја најдуховита фотографија која прикажува животни во незамисливи ситуации.

Конкурсот бил распишан со цел да се покаже и смешната страна на величенствените животни кои обожаваме да ги фотографираме и штитиме.

Прочитајте и...  Фотографии од животни што го одземаат здивот
Преземањето на содржините (слики и текст) е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината која се презема.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде