in

Погледнете го трејлерот за 8 сезона на „Игра на тронови“

HBO конечно го објави трејлерот за новата сезона.

Од крајот на минатата година, HBO ги награди обожавателите со повеќе кратки филмови и бројни фотографии и постери за Сезона 8 кои откриваа колку што е можно помалку. Конечно, после толку долго време нашите молитви се исполнија.

Кога пред околу две години заврши сезона 7 Ланистер тргна кон запад, бремената Церсеј Ланистер ги заведуваше сите во кралството, Џон Сноу и Даенирис Таргариен станаа интимни на нивното патување до Winterfell, а Тирион Ланистер изгледаше многу загрижен на бродот.

Ако некој не се сеќава, сезоната започнува на 14 април.

Прочитајте и...  „Капетан Марвел“ - претставен нов трејлер

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote