Случувања

ПОГЛЕДНЕТЕ: Како Германец ја отпеа “Километри” од Влатко Лозаноски

Факт е дека македонскиот поп пејач Влатко Лозаноски е еден од најслушаните и најпрепејуваните поп пејачи во Република Македонија. Неговите песни, познати хитови досега ги имаат препеано и имаат снимено многу кавери на дел од неговите песни. Меѓу многумината кои имат снимено кавер на песна од нашиот Влатко Лозаноски е и Рафаел кој ја препеа хитовската емотивна балада “Километри”.

Инаку Рафаел е изведувач кој пее песни на повеќе светски јазици, а досега на неколку наврати има препеано познати песни од Балканот. Што е тоа што го натерало да сними и препее песна на македонски јазик незнаме, но претпоставуваме дека одличната мелодија, текстот и емоцијата која што ја има “Километри” е доволна причина овој странец ја препее и наша македонска песна.

Како звучи Рафаел пеејќи македонска песна, погледнете и слушнете во продолжение:

Прочитајте и...  Доаѓам од Македонија, а не од таа земја со додаток! - Лозано со признание за најдобра поп-фолк нумера
Click to comment

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Најпопуларно


To Top