Погледнете како изгледа 70 годишна жена која 28 години не конзумирала шеќер

Денес, шеќерот го има во сѐ. Од нашето најомилено јадење и пијалок до многу витамини кои треба да ги пиеме, шеќерот го има во речиси секој вид храна којa ја конзумираме, а особено во западниот свет.

Каролин беше од оние нормални луѓе кои не обрнуваат внимание на тоа колку шеќер внесуваат, но во нејзините возрасни години таа успеа да се откаже од него. Каролин тоа го одлучила пред 30 години, а сега на 70 годишна возраст изгледа навистина прекрасно и далеку поздраво од другите жени и мажи на нејзина возраст.

Каролин верува дека сите треба да преземат одредени чекори за да направат позитивна разлика во нивниот живот и се надева дека нејзината приказна ќе ги инспирира оние кои знаат дека никогаш не е доцна да направат нешто добро за нив.

Доколку не верувате дека таа навистина има 70 години, не грижете се, не сте единствени.

„Повеќето жени над 50 години сметаат дека не е возможно да имате убава фигура и нормална тежина откако ќе наполните 50 години, но иако е малку тешко да останете во форма над 40 годишна возраст, тоа е се уште возможно доколку навистина го сакате тоа. Знаеме дека нашиот метаболизам не успорува како што старееме, но тоа значи дека треба да ги земеме работите во своја контрола и да направиме здрави промени во нашиот живот и напорно да работиме на нив.“ – рече Каролин.

Прочитајте и...  Видeo на вeкoт: Гpчки бeнд од Атина извeдyва мaкeдoнcки нapoдни пecни

Таа додаде: „Верувам дека е многу важно да знаеме каква храна конзуимираме и колку. Да се биде свесен додека се јаде е многу важен фактор. Несвесното јадење не носи до килажа која не ја посакуваме. Им кажувам на моите клиенти да уживаат во секој залак, тоа ќе им помогне да забават и ќе ја намали веројатноста да се прејадат.“

Преземањето на содржините (слики и текст) е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината која се презема.