in

Погледнете како изгледаат актерите од Хари Потер денес

Поминаа 18 години од кога го гледавме првиот „Хари Потер“ филм. Погледнете како изгледаат актерите кои ги глумеа главните ликови денес!

Хари Потер (Даниел Редклиф)

Рон Визли (Руперт Гринт)

Хермиона Гренџер (Ема Вотсон)

Седрик Дигори (Роберт Патинсон)

Лорд Волдеморт (Ралф Фиенс)

Џини Визли (Бони Рајт)

Фред и Џорџ Визли (Џејмс и Оливер Фелпс)

Невил Лонгботом (Метју Луис)

Луна Лавгуд (Евана Линч)

Драко Малфој (Том Фелтон)

Прочитајте и...  Јапонски уметник прави реалистични цртежи кои изгледаат како фотографии

Што мислите?

1 Поен
Upvote Downvote