Видео

Погледнете како мечка лови риба под вода (ВИДЕО)

Кафеавата мечка е моќен предатор и да се види како лови храна во нејзината природна животна средина е навистина фасцинантно.

Оваа мечка беше „фатена на дело“ како лови лосос во реката Озернаја во Јужна Камчатка, Русија.

Прочитајте и...  ХЕРОЈ: На тајландски пилот му откажа моторот, еве што направи за да не падне авионот во градот
Click to comment

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Најпопуларно


To Top