Погледнете како мечка лови риба под вода (ВИДЕО)

Кафеавата мечка е моќен предатор и да се види како лови храна во нејзината природна животна средина е навистина фасцинантно.

Оваа мечка беше „фатена на дело“ како лови лосос во реката Озернаја во Јужна Камчатка, Русија.

Прочитајте и...  Кога ќе ја најде вистинската со која сака да го помине животот и го подарува ова- еве како пингвините се запросуваат (ВИДЕО)
Преземањето на содржините (слики и текст) е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината која се презема.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде