in

Погледнете што кажува за вас годишното време во кое сте родени

Истражувањата покажуваат дека годишното време на раѓање и временските услови има големо влијание врз карактерот на личноста. Проверете што кажува вашето годишно време на раѓање за вас.

1. Лето

summer 01 1

Токму како што летното време знае да биде топло и жешко како вулкан, луѓето родени во летните месеци се склони кон нагли напади на лутина. Позитивната страна кај нив е вишокот енергија поради која се успешни во се, кога станува збор за работата. Склони се кон мултитаскинг, односно извршување повеќе работи одеднаш. Која работа и да ја работат, многу е веројатно дека во неа ќе бидат успешни.

2. Зима

winter

Како снегулки, луѓето родени во зима се многу смирени и пријатни во друштво, топли личности и многу добри пријатели. Од друга страна не е лесно да ги изнервирате, а кога ќе се налутат, тоа не е бурна реакција, а лутината не им трае многу долго.

3. Пролет

spring2017

Луѓето родени во пролет се многу мирни, пријатни и сакаат промени. Доаѓаат како свеж воздух во животите на другите. Мразат бескорисно губење на време и активни се во се што прават. Секој ден го живеат до максимум и сакаат да им помагаат на луѓето.

Прочитајте и...  Студија: 86% од луѓето би раскинале со партнерот којшто не го сака нивното куче

4. Есен

Autumn4

Луѓето родени во есен се пријателски настроени, неверојатно отворени и сакаат да создаваат пријателства. Кога станува збор за работата, тие се многу креативни.

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote