Појдете на сок во Аеродром – сите да му помогнеме на болното другарче

Две дечиња продаваат сок на тревник во Аеродром, зад Прв центар, за да соберат пари за лекување на болно другарче. Свесни се дека нивниот паричен придонес ќе биде мал, но сакаат да испратат порака дека му пружаат безрезервна поддршка на своето другарче.

deca bolno drugarche 960x720
Фото: Курир.мк

Затоа, нè канат сите на есенското сонце да се разладиме со нивната цедевита и да придонесеме болното другарче да не ја изгуби надежта.

Курир.мк

Прочитајте и...  Моите деца имаат две мајки кои се сакаат, каде е тука проблемот?
Преземањето на содржините (слики и текст) е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината која се презема.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде