Полицаец прогласен за херој- погледнете што направи со сопствените раце за да не загинат деца (ВИДЕО)

Полицаец од Конекитика е прогласен за херој откако направил нешто што малкумина луѓе го можат.

Имено полицаецот Карлос Кармо бил среде улица кога го забележал автомобилот како се движи со неприлагодена брзина и без возач во него.

Црниот автомобил движејќи се кон децата беше запрен од полицаецот и за среќа немало поголеми последици кон учениците кои во тие моменти си оделе од училиште.

Прочитајте и...  Maлиот херој од Прилеп успешно помина два третмани, потребни се уште два: Ајде Македонијо, да му помогнеме на Дејан заедно!
Преземањето на содржините (слики и текст) е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината која се презема.