Полицаец во Тетово уапсен во акција за спречување на трговија со наркотици

Еден припадник на полицијата е уапсен попладнево откако при полициска акција кај него било пронајдено одредена количина забранети супстанции.

srpska policija

Акцијата е спроведена од страна на тетовската полиција, а според извори на АЛСАТМ, при контролата полицаецот се обидел да избега, но набрзо бил фатен и претресен, по што се утврдило дека поседува наркотици.

Иницијалите на приведениот полицаец сѐ уште не се откриваат. Како што дознава алсат, операцијата е во тек и во неа засега е уапсен уште еден осомничен.

Прочитајте и...  Високо ниво на загаденост на почвата во Македонија, отрови 16 пати повеќе од дозволеното, зелката и целерот најтоксични
Преземањето на содржините (слики и текст) е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината која се презема.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде