Македонија

Полицијата не ги пронашла дома дел од изолираните кумановци

Кумановската полиција при контрола на кумановците во домашна изолација, дел не ги пронашла дома, по што од СВР Куманово најавуваат соодветни поднесоци.

3policija 420x240 138854 156309 original

Во текот на 17.03.2020 година, при вршење на контролите две лица на кои им е изречена мерка медицински надзор и домашна изолација од ДСЗИ првично не биле пронајдени дома и против нив ќе биде изготвен соодветен поднесок, информираат од полицијата.

Прочитајте и...  Почина жената од Дебар заболена од коронавирус, досега три жртви

Најпопуларно

To Top