Македонија

Полицијата трага по 27-годишен скопјанец кој боледува од епилепсија

Изутринава, во 4 часот, во Полициската станица Аеродром, А. С. (56) од Скопје пријавила дека од домот се оддалечил синот В. С. (27) од Скопје, кој боледувал од епилепсија и кој и претходно во неколку наврати го напуштал домот и бил враќан назад. Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето, информира МВР.

Прочитајте и...  БУРА ОД ЕМОЦИИ: „Нешто ќе те питам бабо“ и спот кој ги наежи Македонците (ВИДЕО)

Најпопуларно

To Top